Blog

Vážení kávoví kamarádi.
Na tomto blogu bychom rádi postupně přiblížili nabídku japonské společnosti Cafec, popř. reagovali na Vaše dotazy. 
Snad Vás to zaujme. Filtrované kávě zdar! ;-)

Základní rozdíly mezi kávovými filtry Cafec

Než si v dalších článcích napíšeme o jednotlivých filtrech ještě o něco více, pokusím se zmínit základní rozdíly mezi paletou nabízených filtrů. Jako jiné značky, nabízí i Cafec filtry papírové různých tvarů dle typu překapávače, dále různých velikostí u těchto tvarů a také přírodní (hnědé) nebo bělené (bílé).

Odlišnosti jsou v podstatě dvě zásadní.
První je, že Cafec nenabízí jenom klasické papírové filtry, ale i filtry z manilského konopí Abaca manilské konopí Tento materiál je nejenom ekologický s certifikátem udržitelnosti, ale poskytuje široký prostor k dalšímu experimentování při přípravě kávy. 
U řady Abaca máte na výběr jak mezi nebělenými přírodními (hnědými), tak i bělenými. U bělených filtrů je krom původní řady Abaca nedávno i nová řada Abaca+, která má díky nové technologii (Fine-Grained) poměrně rychlý průtok je určena spíše pro zkušenější uživatele, kteří si umí využít ostatní proměnné (mletí, techniku nalévání, teplotu vody, apod.) a naplno tak využít tuto řadu. 
Druhou odlišností, která platí jak pro řadu papírových filtrů, tak pro řadu Abaca, je několik alternativ výrobního procesu, kterými se dosáhne odlišných vlastností jednotlivých filtrů. Krepování-vrstvení (z jedné nebo obou strany, hustota, apod..) a sušení. Ve zkratce rozdílných otáček válce a sušícího bubnu, popřípadě sušením v plochém stavu horkým vzduchem, kdy dosáhneme oboustranného vrstvení-krepování.
Není bez zajímavosti, že zakladatel firmy Shigeji Nakatsuka nepovažuje za nutné filtry prolévat horkou vodou pro eliminaci papírových vjemů a na svých videích prohřívá jenom překapávač a až potom vloží filtr. Ale propláchnutím samozřejmě nic nepokazíte a i my to děláme :-)  Všechny filtry (i překapávače a konvice) jsou vyráběny výhradně v Japonsku.

 

 

Základní orientace v menu (eshopu) kávových filtrů

Japonská společnost Cafec nabízí v současnosti asi nejširší nabídku kávových filtrů na trhu. Pro někoho možná až příliš velkou, ve které je složitější se napoprvé zorientovat. Pokusím se o to v prvních článcích.

Jako první bychom přiblížili menu eshopu. Je vytvořeno tak, aby si rychle našli to své zkušenější i méně zkušení zákazníci. Jeden konkrétní filtr tedy může být zařazen do více položek menu. Není to chyba - je to úmyslně. Příklady:

Jste méně zkušení. Zajímá Vás hlavně, abyste zvolili správně filtr, který sedí tvarem i velikostí do Vašeho překapávače (dripperu). V tom případě začnete horními položkami menu a vyberete z kategorií kónických (kuželovitých) filtrů, filtrů lichoběžníkových (trapezoid) nebo speciálních (Cafec Deep Dripper). A následně velikostí. Což nejlépe určíte podle obalů filtrů, které jste dosud používali. V závorce menu je i popsán standard - tedy nejznámější překapávače, do který sedí. A potom víte jistě, že máte správný tvar i velikost ;-)

A pokud jste zkušenější - kliknete rovnou např. na kategorii "Na světle praženou kávu" :-)