Flower Dripper na 1 šálek plastový průhledný

Kód: 167
Neohodnoceno
Značka: ARITA Ware
378 Kč
Skladem (4 ks)
  • průhledný plast 
  • objem na jeden šálek (odpovídá V60-01)
  • originální "květinové" žebrování
  • včetně odměrky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Coby inovátor ve vývoji a výrobě špičkových papírových filtrů vyvinula společnost CAFEC také vlastní překapávače kávy Flower Dripper. Název je odvozen od vnitřního žebrování, které připomíná květinové lístky. Toto žebrování umožňuje vytvořit vzduchovou mezeru mezi stěnou překapávače a papírovým filtrem za účelem optimalizace průtoku vody (rovnoměrnost a rychlost). Spodní odtokový otvor je také tvarován pro optimalizaci průtoku.

Plastová varianta představuje cenově příznivou verzi pro začínající příznivce filtrované kávy nebo do míst, kde by dražší mohly být poškozeny.

Keramické překapávače jsou vyráběny ve dvou velikostech a šesti barvách pro kuželovité filtry (1 šálek - odpovídá V60-01, 2-4 šálky odpovídá V60-02), dvou velikostech a třech barvách pro lichoběžníkové filtry (Arita Trapezoid Dripper, odpovídá klasickým Kalita filtrům - ne modelu Kalita Wave) a jedné velikosti  a jedné barvě pro vlastní Deep Dripper Pro.

K překapávačům jsou také nabízený vlastní konvičky (servery) z materiálu Tritan.

 S překapávačem Flower Dripper se také umístil na letošní světové kávové přehlídce v Miláně Daiki Hatakeyama na druhém místě:

 

Společnost CAFEC je také propagátorem tradiční japonské techniky filtrování kávy Osmotic Flow. Více na jiném místě této stránky. Zde zatím ukázkové video: